AXLH472P025EL
AXLH472P025EL Cornell Dubilier Knowles
AXLH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 25V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.693" L (20.00mm x 43.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Applications: High Temperature Reflow
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 150°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.605 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.3 A @ 5 kHz
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AXLH472P025EL Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 25V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.693" L (20.00mm x 43.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Applications: High Temperature Reflow, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 150°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.605 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.3 A @ 5 kHz.
Weitere Produktangebote AXLH472P025EL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AXLH472P025EL AXLH472P025EL Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AXLH-1101614.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 4700uF 25VDC -10/+30%