AXLH901P063EL
AXLH901P063EL Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0002920260_1-2540103.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 900uF 63Vdc -10/+30%
auf Bestellung 85 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AXLH901P063EL Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 900UF 63V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.693" L (20.00mm x 43.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Applications: High Temperature Reflow, ESR (Equivalent Series Resistance): 67mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 150°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 900 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.835 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.1 A @ 5 kHz.
Weitere Produktangebote AXLH901P063EL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AXLH901P063EL AXLH901P063EL Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AXLH.pdf Description: CAP ALUM 900UF 63V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.693" L (20.00mm x 43.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Applications: High Temperature Reflow
ESR (Equivalent Series Resistance): 67mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 150°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 900 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.835 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.1 A @ 5 kHz