B0820-2R5225
B0820-2R5225 Eaton - Electronics Division
B%20Series%20Aerogel%20Supercapacitors.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP 2.2F -20% +80% 2.5V T/H
Tolerance: -20%, +80%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.335" Dia (8.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm)
Capacitance: 2.2 F
Voltage - Rated: 2.5 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details B0820-2R5225 Eaton - Electronics Division
Description: CAP 2.2F -20% +80% 2.5V T/H, Tolerance: -20%, +80%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.335" Dia (8.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm), Capacitance: 2.2 F, Voltage - Rated: 2.5 V.