Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B25620B1107K101
B25620B1107K101
B25620B1107K101 EPCOS - TDK Electronics
B2562x.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 100UF 10% 1.1KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 2.795" (71.00mm)
Capacitance: 100 µF
Size / Dimension: 2.953" Dia (75.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B25620B1107K101 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 100UF 10% 1.1KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 70°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 2.795" (71.00mm), Capacitance: 100 µF, Size / Dimension: 2.953" Dia (75.00mm).
Weitere Produktangebote B25620B1107K101
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B25620B1107K101 B25620B1107K101 Hersteller : EPCOS / TDK B2562x.pdf Film Capacitors 1100volts 100uF 10% 75X70mm MKP