Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B25620B1457K102
B25620B1457K102
B25620B1457K102 EPCOS - TDK Electronics
B2562_.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 450UF 10% 1.1KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 75°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 3.780" (96.00mm)
Capacitance: 450 µF
Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B25620B1457K102 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 450UF 10% 1.1KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 75°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 3.780" (96.00mm), Capacitance: 450 µF, Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm).
Weitere Produktangebote B25620B1457K102
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B25620B1457K102 B25620B1457K102 Hersteller : EPCOS / TDK B2562_.pdf Film Capacitors 450 uF, 1100 V and MKP PEC DC