Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B25620B1707K103
B25620B1707K103
B25620B1707K103 EPCOS - TDK Electronics
B2562_.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 700UF 10% 1.1KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 75°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.969" (50.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 5.512" (140.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 700 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8 MOhms
Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm)
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B25620B1707K103 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 700UF 10% 1.1KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 75°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.969" (50.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 5.512" (140.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 700 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8 MOhms, Size / Dimension: 4.567" Dia (116.00mm).
Weitere Produktangebote B25620B1707K103
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B25620B1707K103 Hersteller : EPCOS / TDK B2562_-776030.pdf Film Capacitors 700UF 10 % 1100V MKP PEC