Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B25631A0227K700
B25631A0227K700 EPCOS - TDK Electronics
B2563_B.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 220UF 10% 700VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm)
Capacitance: 220 µF
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B25631A0227K700 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 220UF 10% 700VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 70°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm), Capacitance: 220 µF, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Weitere Produktangebote B25631A0227K700
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B25631A0227K700 B25631A0227K700 Hersteller : EPCOS / TDK tdkc-s-a0001073436-1.pdf Film Capacitors 220 uF, 700 V MKP DC-LSI