Produkte > EPCOS / TDK > B25631B0107K900
B25631B0107K900
B25631B0107K900 EPCOS / TDK
B2563_B.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 900VDC 100uF 10% PEC MKP DC LSI
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B25631B0107K900 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 100UF 10% 900V RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Screw Terminals, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1 mOhms, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B25631B0107K900 B25631B0107K900 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B2563_B.pdf Description: CAP FILM 100UF 10% 900V RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Screw Terminals
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1 mOhms
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)