Produkte > EPCOS / TDK > B25631B1127K100
B25631B1127K100
B25631B1127K100 EPCOS / TDK
B2563_B.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 1100VDC 120uF 10% PEC MKP DC LSI
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B25631B1127K100 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 120UF 10% 1.1KV RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.772" (45.00mm), Termination: Threaded, Male, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4 mOhms, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B25631B1127K100 B25631B1127K100 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B2563_B.pdf Description: CAP FILM 120UF 10% 1.1KV RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.772" (45.00mm)
Termination: Threaded, Male
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4 mOhms
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)