Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B25655P4607J011
B25655P4607J011
B25655P4607J011 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 600UF 5% 450VDC CHAS MT
Tolerance: ±5%
Features: Low ESR
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Termination: Quick Connect, Disconnect
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polyurethane (PU), Metalized - Stacked
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Capacitance: 600 µF
Size / Dimension: 5.512" L x 2.835" W (140.00mm x 72.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B25655P4607J011 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 600UF 5% 450VDC CHAS MT, Tolerance: ±5%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Termination: Quick Connect, Disconnect, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyurethane (PU), Metalized - Stacked, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Capacitance: 600 µF, Size / Dimension: 5.512" L x 2.835" W (140.00mm x 72.00mm).
Weitere Produktangebote B25655P4607J011
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B25655P4607J011 B25655P4607J011 Hersteller : EPCOS / TDK Film Capacitors HP1-DC6 600uF 450V 150A w/Integ BusBar