Produkte > EPCOS / TDK > B25655P9127K151
B25655P9127K151 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 120uF 900volts 120A (HP Drive)
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B25655P9127K151 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 120UF 10% 900VDC CHASS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Termination: Quick Connect, Disconnect, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyurethane (PU), Metalized - Stacked, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Capacitance: 120 µF, Size / Dimension: 6.063" L x 2.835" W (154.00mm x 72.00mm).
Weitere Produktangebote B25655P9127K151
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B25655P9127K151 B25655P9127K151 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics Description: CAP FILM 120UF 10% 900VDC CHASS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Termination: Quick Connect, Disconnect
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polyurethane (PU), Metalized - Stacked
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Capacitance: 120 µF
Size / Dimension: 6.063" L x 2.835" W (154.00mm x 72.00mm)