Produkte > EPCOS / TDK > B32021A3102K003
B32021A3102K003 EPCOS / TDK
Y2_B32021_026.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; Y2; 1nF; 1.5kVDC; 300VAC; 13x9x4mm; THT
Type of capacitor: polypropylene
Kind of capacitor: Y2
Capacitance: 1nF
Operating voltage: 1.5kV DC
Max. operating voltage: 300V AC
Body dimensions: 13x9x4mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 10mm
Climate class: 40/110/56; IEC 60068-1
Pulse resistance: 800V/μs
Kind of package: bulk
Lead length: 3.2mm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32021A3102K003 EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; Y2; 1nF; 1.5kVDC; 300VAC; 13x9x4mm; THT, Type of capacitor: polypropylene, Kind of capacitor: Y2, Capacitance: 1nF, Operating voltage: 1.5kV DC, Max. operating voltage: 300V AC, Body dimensions: 13x9x4mm, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Terminal pitch: 10mm, Climate class: 40/110/56; IEC 60068-1, Pulse resistance: 800V/μs, Kind of package: bulk, Lead length: 3.2mm.