Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32024A3564M000
B32024A3564M000
B32024A3564M000 EPCOS - TDK Electronics
Y2_B32021_026.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.56UF 20% 1.5KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: Y2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 0.56 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.630" W (31.50mm x 16.00mm)
auf Bestellung 1627 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32024A3564M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.56UF 20% 1.5KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: Y2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 0.56 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.630" W (31.50mm x 16.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32024A3564M000 B32024A3564M000 Hersteller : EPCOS / TDK Y2_B32021_026.pdf Safety Capacitors 0.56uF 20% 300Vac MKP Y2, LS 27.5MM
auf Bestellung 615 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B32024A3564M000 B32024A3564M000 Hersteller : TDK Y2_B32021_026.pdf Safety Capacitors 0.56uF 20% 300Vac MKP Y2, LS 27.5MM