Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32361A3806J030
B32361A3806J030
B32361A3806J030 EPCOS - TDK Electronics
B3236_.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 80UF 5% 330VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.378" (35.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 80 µF
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
auf Bestellung 240 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32361A3806J030 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 80UF 5% 330VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.378" (35.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 80 µF, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm).