Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32370A3406J030
B32370A3406J030
B32370A3406J030 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 40UF 5% 900VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 3.740" (95.00mm)
Capacitance: 40 µF
Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32370A3406J030 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 40UF 5% 900VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 3.740" (95.00mm), Capacitance: 40 µF, Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm).
Weitere Produktangebote B32370A3406J030
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32370A3406J030 B32370A3406J030 Hersteller : EPCOS / TDK Film Capacitors 460VAC 40uF 5% Filtercap MKD AC