Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32371A4606J020
B32371A4606J020
B32371A4606J020 EPCOS - TDK Electronics
B3237.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 60UF 5% 1.05KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.378" (35.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 420V
Voltage Rating - DC: 1050V (1.05kV)
Height - Seated (Max): 4.331" (110.00mm)
Capacitance: 60 µF
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32371A4606J020 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 60UF 5% 1.05KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.378" (35.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 420V, Voltage Rating - DC: 1050V (1.05kV), Height - Seated (Max): 4.331" (110.00mm), Capacitance: 60 µF, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm).
Weitere Produktangebote B32371A4606J020
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32371A4606J020 B32371A4606J020 Hersteller : EPCOS / TDK B3237.pdf Film Capacitors 590VAC 60uF 5% Filtercap MKD AC