Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32373A3307J030
B32373A3307J030
B32373A3307J030 EPCOS - TDK Electronics
B3237x%20Series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 300UF 5% 900VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.378" (35.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 7.776" (197.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 300 µF
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32373A3307J030 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 300UF 5% 900VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.378" (35.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 7.776" (197.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 300 µF, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Weitere Produktangebote B32373A3307J030
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32373A3307J030 B32373A3307J030 Hersteller : EPCOS / TDK B3237x%20Series.pdf Film Capacitors 460VAC 300uF 5% Filtercap MKD AC