Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32373A4806J080
B32373A4806J080
B32373A4806J080 EPCOS - TDK Electronics
B3237x%20Series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 80UF 5% 1.2KVDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.378" (35.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 5.807" (147.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 80 µF
Size / Dimension: 2.953" Dia (75.00mm)
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32373A4806J080 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 80UF 5% 1.2KVDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.378" (35.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 5.807" (147.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 80 µF, Size / Dimension: 2.953" Dia (75.00mm).
Weitere Produktangebote B32373A4806J080
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32373A4806J080 B32373A4806J080 Hersteller : EPCOS / TDK B3237x%20Series.pdf Film Capacitors 680VAC 80uF 5% Filtercap MKD AC