Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32373C3207J030
B32373C3207J030
B32373C3207J030 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 200UF 5% 900VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.378" (35.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 5.689" (144.50mm)
Capacitance: 200 µF
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32373C3207J030 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 200UF 5% 900VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.378" (35.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 5.689" (144.50mm), Capacitance: 200 µF, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).
Weitere Produktangebote B32373C3207J030
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32373C3207J030 B32373C3207J030 Hersteller : EPCOS / TDK Film Capacitors 460VAC 200uF 5% Filtercap MKD AC