Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32374A6107J000
B32374A6107J000
B32374A6107J000 EPCOS - TDK Electronics
B3237x%20Series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 100UF 5% 1.5KVDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: Terminal Block
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 7.776" (197.50mm)
Capacitance: 100 µF
Size / Dimension: 3.780" Dia (96.00mm)
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32374A6107J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 100UF 5% 1.5KVDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: Terminal Block, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 7.776" (197.50mm), Capacitance: 100 µF, Size / Dimension: 3.780" Dia (96.00mm).
Weitere Produktangebote B32374A6107J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32374A6107J000 B32374A6107J000 Hersteller : EPCOS / TDK B3237x%20Series.pdf Film Capacitors 100uF 5% 600Vrms Filter Cap MKDAC