Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32524Q1156J189
B32524Q1156J189
B32524Q1156J189 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 15UF 5% 100VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm)
Capacitance: 15 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32524Q1156J189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 15UF 5% 100VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm), Capacitance: 15 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote B32524Q1156J189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32524Q1156J189 B32524Q1156J189 Hersteller : EPCOS / TDK B32520_529-597728.pdf Film Capacitors 15uF 5% 100volt MKT L/S=27.5mm