Produkte > TDK > B32524Q1156K189
B32524Q1156K189
B32524Q1156K189 TDK
b32520_529.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP FILM 15UF 10% 100VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm)
Capacitance: 15 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32524Q1156K189 TDK
Description: CAP FILM 15UF 10% 100VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm), Capacitance: 15 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote B32524Q1156K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32524Q1156K189 B32524Q1156K189 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 15uF 100volts 10%
Produkt ist nicht verfügbar
B32524Q1156K189 B32524Q1156K189 Hersteller : TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 15uF 100volts 10%