Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32524Q6225K189
B32524Q6225K189
B32524Q6225K189 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Capacitance: 2.2 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32524Q6225K189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Capacitance: 2.2 µF.
Weitere Produktangebote B32524Q6225K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32524Q6225K189 B32524Q6225K189 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 2.2uF 400volts 10%