Produkte > TDK > B32524R6106K000
B32524R6106K000
B32524R6106K000 TDK
b32520_529.pdf
Hersteller: TDK
Film Capacitors 10uF 10% 400volt MKT L/S=27.5mm
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32524R6106K000 TDK
Description: CAP FILM 10UF 10% 400VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 10 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32524R6106K000 B32524R6106K000 Hersteller : EPCOS / TDK b32520_529.pdf Film Capacitors 10uF 10% 400volt MKT L/S=27.5mm
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B32524R6106K000 B32524R6106K000 Hersteller : TDK b32520_529.pdf Description: CAP FILM 10UF 10% 400VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 10 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)