Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32529C3393J000
B32529C3393J000
B32529C3393J000 EPCOS - TDK Electronics
b32520_529.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 0.039 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32529C3393J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 0.039 µF.
Weitere Produktangebote B32529C3393J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32529C3393J000 B32529C3393J000 Hersteller : EPCOS / TDK B32520_529-597728.pdf Film Capacitors 0.039uF 63volts 5%