Produkte > EPCOS / TDK > B32559C6103K000
B32559C6103K000 EPCOS / TDK
MKT_B32559C-1224426.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.010UF 10% 400V PET. MINI BLUE
auf Bestellung 5533 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32559C6103K000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm).
Weitere Produktangebote B32559C6103K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32559C6103K000 B32559C6103K000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mkt_b32559c.pdf Description: CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)