Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32560J0225K289
B32560J0225K289
B32560J0225K289 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC 2DIP
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.323" (8.20mm)
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 0.354" L x 0.256" W (9.00mm x 6.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32560J0225K289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC 2DIP, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.323" (8.20mm), Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 0.354" L x 0.256" W (9.00mm x 6.50mm).
Weitere Produktangebote B32560J0225K289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32560J0225K289 B32560J0225K289 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 2.2UF 10% 63V FILM CAP POLY UNCOAT