Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32560J1155K189
B32560J1155K189
B32560J1155K189 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC 2DIP
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.323" (8.20mm)
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 0.354" L x 0.264" W (9.00mm x 6.70mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32560J1155K189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC 2DIP, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.323" (8.20mm), Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 0.354" L x 0.264" W (9.00mm x 6.70mm).
Weitere Produktangebote B32560J1155K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32560J1155K189 B32560J1155K189 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 1.5uF 100VDC 10% LS 7.5mm