Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32560J3103J000
B32560J3103J000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 10000PF 5% 250VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 10000 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32560J3103J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 10000PF 5% 250VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 10000 pF.
Weitere Produktangebote B32560J3103J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32560J3103J000 B32560J3103J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 10NF 5% 250V FILM CAP POLY UNCOAT