Produkte > EPCOS / TDK > B32560J3104K
B32560J3104K
B32560J3104K EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.1uF 250volts 10%
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32560J3104K EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polyester; 100nF; 160VAC; 250VDC; 7.5mm; ±10%; MKT; THT, Mounting: THT, Operating temperature: -55...125°C, Capacitance: 0.1µF, Lead length: 5mm, Body dimensions: 9x1.6x3.2mm, Terminal pitch: 7.5mm, Tolerance: ±10%, Operating voltage: 160V AC; 250V DC, Climate class: IEC 60068-1, Manufacturer series: MKT, Type of capacitor: polyester.
Weitere Produktangebote B32560J3104K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32560J3104K B32560J3104K Hersteller : TDK Film Capacitors 0.1uF 250volts 10%
Produkt ist nicht verfügbar
B32560J3104K B32560J3104K Hersteller : TDK MKT_B32560_564.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 100nF; 160VAC; 250VDC; 7.5mm; ±10%; MKT; THT
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 0.1µF
Lead length: 5mm
Body dimensions: 9x1.6x3.2mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 160V AC; 250V DC