Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32560J6104J289
B32560J6104J289
B32560J6104J289 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC 2DIP
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.354" L x 0.193" W (9.00mm x 4.90mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32560J6104J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC 2DIP, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.354" L x 0.193" W (9.00mm x 4.90mm).
Weitere Produktangebote B32560J6104J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32560J6104J289 B32560J6104J289 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 0.1UF 5% 400V FILM CAP POLY SILVER