Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32560J6183J289
B32560J6183J289
B32560J6183J289 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC 2DIP
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Capacitance: 0.018 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32560J6183J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC 2DIP, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Capacitance: 0.018 µF.
Weitere Produktangebote B32560J6183J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32560J6183J289 B32560J6183J289 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 18NF 5 % 400V FILM CAP POLY UNCOAT