Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32561J0685K000
B32561J0685K000
B32561J0685K000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 63VDC 2DIP
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 6.8 µF
Size / Dimension: 0.433" L x 0.346" W (11.00mm x 8.80mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32561J0685K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 63VDC 2DIP, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 6.8 µF, Size / Dimension: 0.433" L x 0.346" W (11.00mm x 8.80mm).
Weitere Produktangebote B32561J0685K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32561J0685K000 B32561J0685K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564-1527270.pdf Film Capacitors 6.8uF 63VDC 10% LS 10mm