Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32561J1225J000
B32561J1225J000
B32561J1225J000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC 2DIP
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 0.453" L x 0.272" W (11.50mm x 6.90mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32561J1225J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC 2DIP, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 0.453" L x 0.272" W (11.50mm x 6.90mm).
Weitere Produktangebote B32561J1225J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32561J1225J000 B32561J1225J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 2.2UF 5% 100V FILM CAP POLY UNCOAT