Produkte > EPCOS / TDK > B32561J3104J000
B32561J3104J000
B32561J3104J000 EPCOS / TDK
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.1UF 5% 250V FILM CAP POLY UNCOAT
auf Bestellung 2409 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32561J3104J000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.453" L x 0.110" W (11.50mm x 2.80mm).
Weitere Produktangebote B32561J3104J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32561J3104J000 B32561J3104J000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKT_B32560_564.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.453" L x 0.110" W (11.50mm x 2.80mm)