Produkte > EPCOS / TDK > B32561J3474K000
B32561J3474K000
B32561J3474K000 EPCOS / TDK
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.47uF 250volts 10%
auf Bestellung 140 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32561J3474K000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.453" L x 0.248" W (11.50mm x 6.30mm).
Weitere Produktangebote B32561J3474K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32561J3474K000 B32561J3474K000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKT_B32560_564.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.453" L x 0.248" W (11.50mm x 6.30mm)