Produkte > EPCOS / TDK > B32561J6104K289
B32561J6104K289
B32561J6104K289 EPCOS / TDK
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.1UF 10% 400V FILM CAP POLY UNCOAT
auf Bestellung 3155 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32561J6104K289 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC 2DIP, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.272" (6.90mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.453" L x 0.157" W (11.50mm x 4.00mm).
Weitere Produktangebote B32561J6104K289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32561J6104K289 B32561J6104K289 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKT_B32560_564.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC 2DIP
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.272" (6.90mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.453" L x 0.157" W (11.50mm x 4.00mm)