Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32562J6154J000
B32562J6154J000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC 2DIP
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Capacitance: 0.15 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32562J6154J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC 2DIP, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Capacitance: 0.15 µF.
Weitere Produktangebote B32562J6154J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32562J6154J000 B32562J6154J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP SNUBBER 2.2 F 10% 850Vdc