Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32563J6474J000
B32563J6474J000
B32563J6474J000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Capacitance: 0.47 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32563J6474J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Capacitance: 0.47 µF.
Weitere Produktangebote B32563J6474J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32563J6474J000 B32563J6474J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors FILM CAP MKT SILVER 0.47 F 5 400Vdc LS 22.5mm