Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32564J3475K000
B32564J3475K000
B32564J3475K000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.622" (15.80mm)
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.142" L x 0.378" W (29.00mm x 9.60mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32564J3475K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.622" (15.80mm), Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.142" L x 0.378" W (29.00mm x 9.60mm).
Weitere Produktangebote B32564J3475K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32564J3475K000 B32564J3475K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 4.7UF 10% 250V FILM CAP MKT SILVER