Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32572A3155K000
B32572A3155K000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32572_573.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC 2DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.453" W (16.50mm x 11.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32572A3155K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC 2DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.453" W (16.50mm x 11.50mm).
Weitere Produktangebote B32572A3155K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32572A3155K000 B32572A3155K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32572_573.pdf Film Capacitors FILM CAP MKT SILVER 1.5uF 10% 250Vdc LS 15mm