Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32573A3105J000
B32573A3105J000 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32572_573.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 5% 250VDC 2DIP
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.465" (11.80mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.945" L x 0.252" W (24.00mm x 6.40mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32573A3105J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 5% 250VDC 2DIP, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.465" (11.80mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.945" L x 0.252" W (24.00mm x 6.40mm).
Weitere Produktangebote B32573A3105J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32573A3105J000 B32573A3105J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32572_573.pdf Film Capacitors 1.0UF 5% 250V FILM CAP MKT SILVER