Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32620A0222J289
B32620A0222J289 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2200PF 5% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Capacitance: 2200 pF
Size / Dimension: 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32620A0222J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2200PF 5% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Capacitance: 2200 pF, Size / Dimension: 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm).
Weitere Produktangebote B32620A0222J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32620A0222J289 B32620A0222J289 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP BOX 0.0022 F 5 1000Vdc LS 7.5mm