Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32620A4682J289
B32620A4682J289
B32620A4682J289 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 6800PF 5% 400VDC RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Capacitance: 6800 pF
Size / Dimension: 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32620A4682J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 6800PF 5% 400VDC RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Capacitance: 6800 pF, Size / Dimension: 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm).
Weitere Produktangebote B32620A4682J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32620A4682J289 B32620A4682J289 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors 0.0068uF 400volts 5%