Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32620A5683J000
B32620A5683J000
B32620A5683J000 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 160VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 90V
Voltage Rating - DC: 160V
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32620A5683J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 160VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 90V, Voltage Rating - DC: 160V, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote B32620A5683J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32620A5683J000 B32620A5683J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors 0.068uF 160volts 5%