Produkte > TDK > B32620A6153J000
B32620A6153J000
B32620A6153J000 TDK
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
auf Bestellung 2898 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32620A6153J000 TDK
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote B32620A6153J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32620A6153J000 B32620A6153J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors 0.015uF 630volts 5%
Produkt ist nicht verfügbar
B32620A6153J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyethylene; 15nF; 630VDC; 400VAC; 10.3x12x6mm; THT
Type of capacitor: polyethylene
Capacitance: 15nF
Operating voltage: 400V AC; 630V DC
Body dimensions: 10.3x12x6mm
Mounting: THT
Tolerance: ±5%
Terminal pitch: 7.5mm
Kind of package: bulk
Operating temperature: -55...105°C