Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32620A6153J189
B32620A6153J189
B32620A6153J189 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32620A6153J189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote B32620A6153J189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32620A6153J189 B32620A6153J189 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors 0.015uF 630volts 5%