Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32620J0432J189
B32620J0432J189 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4300PF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Capacitance: 4300 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32620J0432J189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4300PF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Capacitance: 4300 pF.
Weitere Produktangebote B32620J0432J189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32620J0432J189 B32620J0432J189 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors 0.0043uF 1KV 5%