Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32621A4473J289
B32621A4473J289
B32621A4473J289 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32621A4473J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote B32621A4473J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32621A4473J289 B32621A4473J289 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors 0.047uF 400volts 10%