Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32621A6203J289
B32621A6203J289
B32621A6203J289 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.02UF 5% 630VDC RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 630V
Capacitance: 0.02 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32621A6203J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.02UF 5% 630VDC RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 630V, Capacitance: 0.02 µF.
Weitere Produktangebote B32621A6203J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32621A6203J289 B32621A6203J289 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32620_621.pdf Film Capacitors 0.02uF 630volts 5%